Anglické růže

Tato skupina růží začala vznikat v 60. letech 20.století zásluhou anglického zemědělce Davida Austina, jehož koníčkem byly růže, zvláště však jejich šlechtění. Zaujaly ho velké, plné, rozetovitě uspořádané květy starých historických růží, které se v sortimentu vyskytovaly již jen velmi sporadicky. David Austin začal křížit historické růže s moderními s cílem zachovat tvar, plnost květu, vůni a vitalitu historických růží a doplnit jejich vlastnosti ze strany moderních růží o remontantnost, žlutou a oranžovou barvu, jež byly u historických růží velmi vzácné. První odrůdou vyšlechtěnou v roce 1961 byla pnoucí růže Constance Spry jejímiž rodiči byly odrůdy ze skupiny R. gallica Belle Isis a floribunda Dainty Moid. Constance Spry byla sice jednokvetoucí, ale vzhledem k myrhové vůni, tvaru květu starých růží, mohutnému vzrůstu, velice dobrému zdravotnímu stavu a záplavě květů našla v krátké době velmi mnoho obdivovatelů a podnítila tím Davida Austina k dalšímu křížení. Začaly vznikat další odrůdy, většinou již opakující kvetení, které si svým neobvyklým tvarem květu, vůní, širokou škálou barev, dobrým zdravotním stavem i odolností získávají stále více obdivovatelů a pěstitelů na celém světě. Při výběru vhodných odrůd je lze bez problémů pěstovat i v našich klimatických podmínkách.
Vyprodáno
Náhled

A Shropshire Lad

(0)
Objednávky (4)
188 Kč

Tato odrůda tvoří zdravý, velký a silný keř s lesklým, velkým listem. Květy nejprve pohárovitého, později nepatrně šálkovitého tvaru mají něžně meruňkově růžovou barvu a jsou i přes svoji plnokvětost poměrně velmi odolné proti dešti. Květy kolem sebe..

Vyprodáno
Náhled

Abraham Darby

(0)
Objednávky (2)
188 Kč

Dobře tvarovaný silný keř je na začátku léta poset velkými květy v odstínu meruňkové, růžové a žluté. Dobře opakuje kvetení až do konce vegetace. Silná ovocná vůně...

Vyprodáno
Náhled

Alan Titchmarsh

(0)
Objednávky (4)
188 Kč

Tvar květu starých růží má kulatý tvar, který si zachovává i při otevírání květu. Barva je tmavě růžová, tvar keře zaoblený. Pokud se bude slabě řezat, bude keř vyšší a hodí se jako živý plot. Bude-li řez hlubší, docílíme keře střední výšky. Květy ko..

Vyprodáno
Náhled

Ambridge Rose

(0)
Objednávky (4)
188 Kč

Středně velké květy, které při otevírání tvoří volnou rozetu, barvy čistě meruňkové, později se světlým okrajem a s myrhovou vůní. Dobře opakuje kvetení...

Vyprodáno
Náhled

Anne Boleyn

(0)
Objednávky (0)
188 Kč

Je velmi pravděpodobné, že když slyšíme nebo čteme o Anne Boleyn, napadne nás mnohem častěji jméno jedné z žen anglického krále Jindřicha VIII., než název růže, která je po ní pojmenována. Usuzuji tak z toho, jak málo lidí, kteří se na anglické růže ..

Vyprodáno
Náhled

Benjamin Britten

(0)
Objednávky (3)
188 Kč

Barva květu této růže je velmi zvláštní a ojedinělá mezi anglickými růžemi a dosti neobvyklá u růží celkově. Velmi zářivá, oranžově červená, později s lososově růžovým nádechem a příjemnou silnou vůní s nádechem vína a hrušek. Při výsadbách s ostatní..

Vyprodáno
Náhled

Boscobel

(0)
Objednávky (10)
188 Kč

Kvetení zahajuje krásnými červenými poupaty, která se poté rozvíjí do různorodých odstínů lososové a růžové barvy. Ladodná myrhová středně silná vůně s nádechem bezinek, hrušky a mandlí. Vzpřímený, zdravý a energický keř. Dobře opakuje kvetení. Bosco..

Vyprodáno
Náhled

Brother Cadfael

(0)
Objednávky (7)
188 Kč

Květy kultivaru Brother Cadfael patří k největším, jaké jsou k vidění mezi Austinovými hybridy historických růží. Květy jsou hluboce miskovité, okvětní plátky se mírně ohýbají dovnitř. Jednotlivé květy vyrůstají vzpřímeně na hustě rozvětveném keři. P..

Vyprodáno
Náhled

Cariad

(0)
Objednávky (1)
188 Kč

Tato odrůda tvoří velké vzdušné keře se šedozelenými listy. Poloplné květy velmi podobné kamelii jsou růžové se středně silnou myrhovou vůní s nádechem čaje. Keř lze dobře použít ve smíšené výsadbě. Tato odrůda je velmi zdravá a odolná proti chorobám..

Vyprodáno
Náhled

Carolyn Knight

(0)
Objednávky (0)
188 Kč

Silná vůně, keř je z větší části beztrnný. ..

Vyprodáno
Náhled

Charles Darwin

(0)
Objednávky (0)
188 Kč

Tato odrůda má jeden z největších květů mezi anglickými růžemi. Je plný, sytě žlutý se světlejším okrajem, silné citronové vůně. Keř je hustý, atraktivního vzhledu, velmi zdravý. Pojmenována je podle britského přírodovědce, který se narodil v Shrewsb..

Vyprodáno
Náhled

Charlotte

(0)
Objednávky (0)
188 Kč

Miskovité, rozetové květy mají světlý okraj a žlutý střed vyzařuje středně silnou čajovou vůni. Vzpřímený hustý keř je velmi zdravý a odolný proti mrazu. David Austin věnoval tuto růži jedné ze svých vnuček. ..

Vyprodáno
Náhled

Christopher Marlowe

(0)
Objednávky (6)
188 Kč

Tato růže vnesla do třídy anglických růží novou barevnost. Zajímavý dojem dvoubarevnosti květů je způsoben kombinací sytě lososově růžové barvy - vnitřní strany okvětních plátků s růžově žlutou - vnější strany. Ve středu květu je žluté očko. Květy js..

Vyprodáno
Náhled

Claire Austin

(0)
Objednávky (4)
188 Kč

Mnohé krásné růže vznikly i jako náhodné semenáče. Většina však po mnohaletém šlechtitelském úsilí. K těm patří bezesporu Claire Austin. Vyniká mimořádným tvarem, barvou i vůní. Poupata jsou světle citrónová. Když se začnou květy rozvíjet, uvolní myr..

Vyprodáno
Náhled

Crown Princess Margareta

(0)
Objednávky (0)
188 Kč

I kdyby tahle růže neměla jiných kladných vlastností než velmi dobrou mrazuvzdornost a barvu květu, patřila by mezi nejlepší nejen anglické, ale růže vůbec. Neboť tyto dva pojmy - tedy velmi dobrá odolnost mrazu a meruňkově oranžová barva květu se ma..

Zobrazuji 1 až 15 z 98 (celkem stran 7)