Anglické růže

Tato skupina růží začala vznikat v 60. letech 20.století zásluhou anglického zemědělce Davida Austina, jehož koníčkem byly růže, zvláště však jejich šlechtění. Zaujaly ho velké, plné, rozetovitě uspořádané květy starých historických růží, které se v sortimentu vyskytovaly již jen velmi sporadicky. David Austin začal křížit historické růže s moderními s cílem zachovat tvar, plnost květu, vůni a vitalitu historických růží a doplnit jejich vlastnosti ze strany moderních růží o remontantnost, žlutou a oranžovou barvu, jež byly u historických růží velmi vzácné. První odrůdou vyšlechtěnou v roce 1961 byla pnoucí růže Constance Spry jejímiž rodiči byly odrůdy ze skupiny R. gallica Belle Isis a floribunda Dainty Moid. Constance Spry byla sice jednokvetoucí, ale vzhledem k myrhové vůni, tvaru květu starých růží, mohutnému vzrůstu, velice dobrému zdravotnímu stavu a záplavě květů našla v krátké době velmi mnoho obdivovatelů a podnítila tím Davida Austina k dalšímu křížení. Začaly vznikat další odrůdy, většinou již opakující kvetení, které si svým neobvyklým tvarem květu, vůní, širokou škálou barev, dobrým zdravotním stavem i odolností získávají stále více obdivovatelů a pěstitelů na celém světě. Při výběru vhodných odrůd je lze bez problémů pěstovat i v našich klimatických podmínkách.
Vyprodáno
Náhled

Desdemona

(0)
Objednávky (97)
223 Kč

Silně voní po okurce a citronu. Jméno získala po postavě v Shakespearově hře Othello. Broskvově růžová poupata se rozvíjejí do bílého květu. Opakuje kvetení..

Vyprodáno
Náhled

Emily Brönte

(0)
Objednávky (94)
223 Kč

Mimořádně krásná růže s výraznými elegantními plochými květy. Každý květ má nádherně jemnou růžovou barvu, z něhož se menší centrální okvětní lístky proměňují do barvy meruňkové, stejně jako okolní tyčinky. Květ je obohacen o výraznou vůni čaje s lah..

Vyprodáno
Náhled

Eustacia Vye

(0)
Objednávky (56)
223 Kč

Neobyčejně krásná růže jemné zářící meruňkově růžové barvy. Každý květ je plný četných, jemně nařasených okvětních plátků, které tvoří růžice. Silná, ovocná vůně. Pojmenována byla podle hrdinky románu Thomase Hardyho "Rodákův návrat". ..

Vyprodáno
Náhled

Gentle Hermione

(1)
Objednávky (41)
223 Kč

Květy jsou svým tvarem velmi podobné květům starých růží. Čistě růžová barva s jemným ruměncem na vnější straně, u okraje květu bledne. Keř je zakulacený, středně vysoký s mírně prohnutými výhony. Je to velmi zdravá růže vhodná i do drsnějších podmín..

Vyprodáno
Náhled

Hyde Hall

(0)
Objednávky (97)
223 Kč

Květ je růžový, volné stavby a rozetového tvaru. Přesto že se jedná o velmi mohutný keř, bohatě kvete a spolehlivě opakuje kvetení. Vůně je lehká, ale velmi příjemná. Je to velmi odolná, vitální a zdravá růže, velmi vhodná na volné živé ploty nebo po..

Vyprodáno
Náhled

Imogen

(0)
Objednávky (89)
223 Kč

Lehká příjemná vůně. Žlutý květ s krémovými odstíny. Jméno dostala po jedné postavě ze Shakespearovy hry Cymbeline. ..

Vyprodáno
Náhled

James Galway

(0)
Objednávky (98)
223 Kč

Květ této růže nás zaujme z několika důvodů: jednak je to jeho perfektní upraveností a úhledností, což je při poměrně velkém květu a jeho plochém tvaru zajímavý kontrast, určitě ale také i pro souhrou barev. Zatímco střed květu je tmavě růžový, k okr..

Vyprodáno
Náhled

Lichfield Angel

(0)
Objednávky (96)
223 Kč

Krásný květ této růže má broskvově růžovou barvu a tvar šálku. Každý květ má kruh krémově meruňkových, jako by voskových květních plátků obklopujících četné menší. Postupně se barva mění v bílou. Keř je velmi vitální, oblého tvaru a patří do skupiny ..

Vyprodáno
Náhled

Mary Delany (Syn. Mortimer Sackler)

(1)
Objednávky (114)
223 Kč

Něco úplně nového a odlišného. Vysoký keř s menšími, tmavě zelenými listy. Jemné a krásné květy, asi 8.5cm v průměru se objevují na štíhlých stoncích tmavé barvy s velmi málo trny. Jsou mělce miskovitého tvaru a jemně růžové barvy. Vnější okvětní lís..

Vyprodáno
Náhled

Olivia Rose Austin

(0)
Objednávky (100)
223 Kč

Velice odolná vůči chorobám, příjemný vůně. Opakuje kvetení...

Vyprodáno
Náhled

Princess Anne

(0)
Objednávky (63)
223 Kč

Mladé květy jsou sytě růžové až téměř do červena. Postupem času kvetení se mění do čistě sytě růžové barvy. Poměrně úzké okvětní plátky jsou neobvykle mohutné, s nádechem žluté barvy na jejich spodní straně. Zdravá odrůda tvořící košatý, vzpřímený ke..

Vyprodáno
Náhled

Roald Dahl

(0)
Objednávky (91)
223 Kč

Tato růže je velmi robustního tvaru a má výjimečnou ovocně čajovou vůni. Je také velmi zdravá a pojmenována byla při příležitosti stého výročí Roalda Dahla...

Vyprodáno
Náhled

Scepter'd Isle

(0)
Objednávky (65)
223 Kč

Tato krásná růže nese četné miskovité květy se žlutými tyčinkami uprostřed. Květy jsou krásně světle růžové, na vnějších okvětních plátcích se stávají bledšími. Silná vůně myrhy. Tato růže tvoří elegantní, vzpřímený keř, jehož květy drží ladně nad li..

The Albrighton Rambler

(0)
Objednávky (110)
223 Kč

Opakuje kvetení, lehká vůně. ..

Vyprodáno
Náhled

The Ancient Mariner

(0)
Objednávky (85)
223 Kč

Příjemně silně voní po myrze a opakuje kvetení. ..

Zobrazuji 1 až 15 z 24 (celkem stran 2)