Anglické růže

Odrůdy, které jsou v naší nabídce již bohužel naposledy: 

Firma Austin tyto odrůdy vyřadila ze sortimentu, který lze v naší zemi množit. Proto máte již poslední možnost tyto krásné růže získat u nás ve školce.

  • A Shropshire Lad
  • Benjamin Britten
  • Crown Princess Margareta
  • Jude the Obscure
  • Lady Emma Hamilton
  • Mary Rose
  • Munstead Wood
  • Spirit of Freedom
  • Teasing Georgia
  • Tess of the D'Urbervilles

Tato skupina růží začala vznikat v 60. letech 20.století zásluhou anglického zemědělce Davida Austina, jehož koníčkem byly růže, zvláště však jejich šlechtění. Zaujaly ho velké, plné, rozetovitě uspořádané květy starých historických růží, které se v sortimentu vyskytovaly již jen velmi sporadicky. David Austin začal křížit historické růže s moderními s cílem zachovat tvar, plnost květu, vůni a vitalitu historických růží a doplnit jejich vlastnosti ze strany moderních růží o remontantnost, žlutou a oranžovou barvu, jež byly u historických růží velmi vzácné. První odrůdou vyšlechtěnou v roce 1961 byla pnoucí růže Constance Spry jejímiž rodiči byly odrůdy ze skupiny R. gallica Belle Isis a floribunda Dainty Moid. Constance Spry byla sice jednokvetoucí, ale vzhledem k myrhové vůni, tvaru květu starých růží, mohutnému vzrůstu, velice dobrému zdravotnímu stavu a záplavě květů našla v krátké době velmi mnoho obdivovatelů a podnítila tím Davida Austina k dalšímu křížení. Začaly vznikat další odrůdy, většinou již opakující kvetení, které si svým neobvyklým tvarem květu, vůní, širokou škálou barev, dobrým zdravotním stavem i odolností získávají stále více obdivovatelů a pěstitelů na celém světě. Při výběru vhodných odrůd je lze bez problémů pěstovat i v našich klimatických podmínkách.

Vyprodáno
Náhled

A Shropshire Lad

(0)
Objednávky (12)
200 Kč

Tato odrůda tvoří zdravý, velký a silný keř s lesklým, velkým listem. Květy nejprve pohárovitého, později nepatrně šálkovitého tvaru mají něžně meruňkově růžovou barvu a jsou i přes svou plnokvětost poměrně velmi odolné proti dešti. Květy kolem sebe ..

Vyprodáno
Náhled

Bathsheba

(0)
Objednávky (44)
200 Kč

Krásná anglická růže, kterou lze využít nejen jako keřovou, ale i jako pnoucí růži k obloukům či pergole. Příjemná středně silná myrhová vůně...

Vyprodáno
Náhled

Benjamin Britten

(0)
Objednávky (34)
200 Kč

Barva květu této růže je velmi zvláštní a ojedinělá mezi anglickými růžemi a dosti neobvyklá u růží celkově. Velmi zářivá, oranžově červená, později s lososově růžovým nádechem a příjemnou silnou vůní s nádechem vína a hrušek. Při výsadbách s ostatní..

Vyprodáno
Náhled

Boscobel

(0)
Objednávky (46)
200 Kč

Kvetení zahajuje krásnými červenými poupaty, která se poté rozvíjí do různorodých odstínů lososové a růžové barvy. Lahodná myrhová středně silná vůně s nádechem bezinek, hrušky a mandlí. Vzpřímený, zdravý a energický keř. Dobře opakuje kvetení. Bosco..

Vyprodáno
Náhled

Brother Cadfael

(1)
Objednávky (55)
200 Kč

Květy kultivaru Brother Cadfael patří k největším, jaké jsou k vidění mezi Austinovými hybridy historických růží. Květy jsou hluboce miskovité, okvětní plátky se mírně ohýbají dovnitř. Jednotlivé květy vyrůstají vzpřímeně na hustě rozvětveném keři. P..

Vyprodáno
Náhled

Cariad

(0)
Objednávky (31)
200 Kč

Tato odrůda tvoří velké vzdušné keře se šedozelenými listy. Poloplné květy velmi podobné kamelii jsou růžové se středně silnou myrhovou vůní s nádechem čaje. Keř lze dobře použít ve smíšené výsadbě. Tato odrůda je velmi zdravá a odolná proti chorobám..

Vyprodáno
Náhled

Carolyn Knight

(0)
Objednávky (35)
200 Kč

Silná vůně, keř je z větší části beztrnný. ..

Vyprodáno
Náhled

Charles Darwin

(0)
Objednávky (45)
200 Kč

Tato odrůda má jeden z největších květů mezi anglickými růžemi. Je plný, sytě žlutý se světlejším okrajem, silné citronové vůně. Keř je hustý, atraktivního vzhledu, velmi zdravý. Pojmenována je podle britského přírodovědce, který se narodil v Shrewsb..

Vyprodáno
Náhled

Claire Austin

(0)
Objednávky (53)
200 Kč

Mnohé krásné růže vznikly i jako náhodné semenáče. Většina však po mnohaletém šlechtitelském úsilí. K těm patří bezesporu Claire Austin. Vyniká mimořádným tvarem, barvou i vůní. Poupata jsou světle citrónová. Když se začnou květy rozvíjet, uvolní myr..

Vyprodáno
Náhled

Crown Princess Margareta

(0)
Objednávky (52)
200 Kč

I kdyby tahle růže neměla jiných kladných vlastností než velmi dobrou mrazuvzdornost a barvu květu, patřila by mezi nejlepší nejen anglické, ale růže vůbec. Neboť tyto dva pojmy - tedy velmi dobrá odolnost mrazu a meruňkově oranžová barva květu se ma..

Vyprodáno
Náhled

Dame Judi Dench

(0)
Objednávky (23)
200 Kč

Krásná růže, jejíž květy jsou obzvláště bohaté s odstínem meruňkově oranžové barvy, které k okrajům vybledávají. Uzavřené pupeny s červeným zakončením se postupně otevírají, aby odhalily velké rozety, z nichž má každá uprostřed knoflíkové oko s okoln..

Vyprodáno
Náhled

Darcey Bussell

(0)
Objednávky (48)
200 Kč

Vyšlechtit zdravou růži se zajímavou barvou, příjemnou vůní, dobrými růstovými vlastnostmi a kontinuálním kvetením vyžaduje mnohaleté úsilí. Všemi těmito vlastnostmi se tato růže může pyšnit. Dobrou remontantnost samozřejmě podpoří pečlivé odstraňová..

Vyprodáno
Náhled

Desdemona

(0)
Objednávky (55)
200 Kč

Silně voní po okurce a citronu. Jméno získala po postavě v Shakespearově hře Othello. Broskvově růžová poupata se rozvíjejí do bílého květu. Opakuje kvetení..

Vyprodáno
Náhled

Eglantyne

(0)
Objednávky (56)
200 Kč

Tahle růže mne provází od samého začátku pěstování anglických růží. Má perfektně tvarované růžovo bílé květy s okvětními plátky na okrajích stočenými, které kolem sebe šíří sladkou starorůžovou vůni. Keř střední výšky má krásné listy a tato odrůda se..

Vyprodáno
Náhled

Emily Brönte

(0)
Objednávky (31)
200 Kč

Mimořádně krásná růže s výraznými elegantními plochými květy. Každý květ má nádherně jemnou růžovou barvu, z něhož se menší centrální okvětní lístky proměňují do barvy meruňkové, stejně jako okolní tyčinky. Květ je obohacen o výraznou vůni čaje s lah..

Zobrazuji 1 až 15 z 70 (celkem stran 5)