Historické růže

Vyprodáno
Náhled

Adam Messerich

(0)
Objednávky (61)
90 Kč

Po celé léto krásně kvetoucí růže. Středně velké květy sytě růžové barvy se středem plným zlatých tyčinek. Růže má velké, světle zelené listy. Robustní, vytrvale rostoucí keř s uvolněným habitem, může být použita i jako nižší popínavá růže. Průměr kv..

Vyprodáno
Náhled

Adéle Prévost

(0)
Objednávky (24)
90 Kč

Střední vůně, velké dvojité květy (17-25 okvětních plátků). Květ jaksi krásně připomíná starobylou dobu, ve které byla vyšlechtěna. Kvete jednou na jaře či v létě. Zóna 4-8. Neznámý původ. ..

Vyprodáno
Náhled

Aennchen von Tharau

(0)
Objednávky (22)
90 Kč

Velmi vzrůstná, kvete jednou, avšak velmi bohatě na jaře nebo počátkem léta. Květy jsou středně velké, velmi plné, podobné stolístkám. Má krásně šedozelené listy. Synonyma: Annette de Thareau, Ännchen von Tharau a Annie of Tharau. Krém..

Vyprodáno
Náhled

Agathe Incarnata

(0)
Objednávky (27)
90 Kč

Středně velké plné květy v složených květenstvích, nádherně vonící. Keř má šedo-zelené listy a pěkně upravený habitus. Synonyma: Rose de provence blanche,  Rosa provincialis var. mutabilis,  Agathe Incarnata,  Rosa gallica agatha ..

Vyprodáno
Náhled

Aimable Amie

(0)
Objednávky (68)
90 Kč

Středně růžové plné květy, překrásně voní. Vykvétá uprostřed léta, nicméně jen jednou. Byla to jedna růže ze zámku Malmaison, která se tam vyskytla v době Empress Josephine. Neznámý původ, zóna 5. ..

Vyprodáno
Náhled

Aimable Rouge

(0)
Objednávky (2)
90 Kč

..

Vyprodáno
Náhled

Alain Blanchard

(0)
Objednávky (33)
90 Kč

Tento vzácný hybrid keltské růže má zvláštní znak. Velký, purpurově fialový poloplný květ je světle růžově kropenatý. Později se mění na fialovou. Střed květu zdobí velké zlato-žluté tyčinky. Tuto růži podrobili v montrealské botanické zahradě testov..

Vyprodáno
Náhled

Alba Semi-plena

(0)
Objednávky (20)
90 Kč

Nádherně bílé, poloplné květy, krásně voní a bohatě kvetou na robustním keři. Růže je velmi stará, známá jako Bílá růže Yorků, ve Válce růží. Lze ji dobře použít do živých plotů. Na podzim tvoří velké, červené šípky. Alba, silná vůně. Velké, dvo..

Vyprodáno
Náhled

Alfred Colomb

(0)
Objednávky (65)
90 Kč

Nádherná vůně historických růží se line ze sametových, třešňově červených, plných květů, které se otevírají z kulovitých poupat po celé léto. Okvětní plátky jsou lehce zvlněné s jemnou drážkou. Nádherná k řezu do vázy. Kvete po celou sezonu, rod..

Vyprodáno
Náhled

Alpenfee

(0)
Objednávky (16)
90 Kč

Nápadně intenzivně vonící. Možná je pojmenována po "Alpenfee" z Lorda Byronse dramatické básně "Manfred". (1817) Robert Schumann tuto báseň zhudebnil a ta je velmi známá v německy mluvící oblasti. Průměr květu je 6cm. ..

Vyprodáno
Náhled

Amélia

(0)
Objednávky (23)
90 Kč

Velké, světle růžové květy mají zvlněné okvětní lístky, které se otevírají kolem zlatých tyčinek. Je středního vzrůstu, ale bez stříhání a s oporou může vyšplhat i do 3m čímž překvapí jako i jiné historické růže. Průměr květu je 7cm. Původ: neznámý, ..

Vyprodáno
Náhled

Aristobule

(0)
Objednávky (14)
90 Kč

Lehké mramorování, tmavší stínování, plný květ. Kvete jednou na jaře nebo v létě. Květy této růže mají jakoby nadýchané karmínové až purpurové okvětní lístky, které světlají směrem od středu a vytváří lehké mramorování. Je to velmi trnitá rost..

Vyprodáno
Náhled

Arthur de Sansal

(0)
Objednávky (13)
90 Kč

Nádherně sytě purpurové květy silně voní. Po prvním bohatém kvetení, růže ještě jednou opakuje později v létě. Damašská růže, Hybrid Perpetual. Původ: "dítě" odrůdy Géant des Batailles. Zóna 4.  ..

Vyprodáno
Náhled

Astra

(0)
Objednávky (26)
90 Kč

Hybrid China, bez vůně. Obvykle nekvetou ve skupinkách ale samostatně. Kvete po celou sezonu, původ je nicméně neznámý. Zóna 6. ..

Vyprodáno
Náhled

Baron de Wassenaër

(0)
Objednávky (23)
90 Kč

Sytě růžová, středně velká kulovitá květenství nádherně voní. Parádní mechovka. Květ je poloplný až plný. Kulovitý tvar květu a kvete jednou  na jaře či v létě. Pojmenována je po hudebníkovi - Baronovi de Wassenaër nebo po holandském čvice-ad..

Zobrazuji 1 až 15 z 196 (celkem stran 14)