Mnohokvěté růže

Tento název na první pohled nic moc neříkající zahrnuje tři skupiny růží. První a základní je skupina "Polyantek", která vznikla v roce 1873 křížením druhů "Rosa chinensis minima" a "Rosa multiflora". Z nich šlechtěné růže byly drobnokvěté, bohatě kvetoucí až do mrazů a dobře mrazuvzdorné. V současné době již výška rostlin dosahuje v souvislosti na sortě mezi 50-120 cm a průměr květu je 2-5 cm. Křížením polyantek s čajohybridy vznikly další dvě skupiny  mnohokvětých růží, a to "Polyanthybridy", které mají podobnou výšku, ale průměr květu 4-7 cm. Poslední, třetí skupinou jsou "Floribundy", které obvykle mají jen 4-9 květů v květenství, ale průměr květů je 6-9 cm. Mnohokvěté růže najdou uplatnění jak při olemování chodníku, oddělení jednotlivých partií zahrady nízkým živým a kvetoucím plotem, tak samozřejmě i při výsadbě parterů. Velmi vhodné jsou pro výsadbu v obcích nebo zámeckých parků. Jednak proto, že kvetou nesrovnatelně více než čajohybridy, ale také proto, že nejsou tolik atraktivní pro zloděje.  Jarní řez lze u mnohokvětých růží řešit tím způsobem, že začneme ve výšce 3-5 oček a poté při dodržení výšky ostříháme celý záhon, aniž budeme dále očka počítat. Výhodou je, že porost je v následujícím roce kompaktnější, což je u této skupiny růží velice vhodné a je to navíc samozřejmě i rychlejší a jednodušší. Ozdobou mnohých sort jsou i krásné šípky, proto není vhodné u těchto sort odstraňovat od začátku září odkvetlá květenství. 

Alois Kára

(0)
Objednávky (19)
93 Kč

Původ: mutace z odrůdy Orava. Pojmenována je po šlechtitelovo dědečkovi...

Anyátoknak

(0)
Objednávky (35)
93 Kč

Středně velký květ, kuželovitý, průměr je 7-8 cm. Slabá vůně, opakuje kvetení. Tmavě zelené, středně velké listy. Tuto růži šlechtitel pojmenoval po manželce, na její památku.   ..

Baba Kay

(0)
Objednávky (21)
93 Kč

Polyantka, průměr květu je 4cm. Pojmenování dle 10-12 m vysokého brala v plavebnej dráhe Dunaja, medzi Srbskom a Rumunskom. Tu sa začínaju „Katarakty“. Tu každého nového lodníka „pokrstia“. „Baba Kay“ znamená po turecký, dedo skál. ..

Bátorkeszi István

(0)
Objednávky (24)
93 Kč

..

Vyprodáno
Náhled

Ciocärlia

(3)
Objednávky (26)
93 Kč

Průměr květu 2,5-3,5 cm, slabá vůně. Opakuje kvetení. Ciocarlia = Skřivánek. Původním kladatelem této hudby je rumonský cigáňský prímáš z poloviny 19. století. pozdější skladbu složil Grigoras Dinicu. Houslový virtuóz a skladatel, George Enescu z..

Claire Jolly

(0)
Objednávky (0)
93 Kč

..

Escapade

(0)
Objednávky (17)
93 Kč

Jednoduchý květ, průměr květu je 8 cm. Byla oceněna ve střední Evropě...

Vyprodáno
Náhled

Generál Klapka

(2)
Objednávky (27)
93 Kč

Poloplný květ o průměru 7-8 cm, slabě voní. ..

Hejce

(0)
Objednávky (7)
93 Kč

Květ je s velkým okem, na rubu je světlejší, lístky jsou malé, srdcovité s bílým nádechem. Plný květ, 30-38 lístků, bez vůně. Nízký, rozvětvený keř, středně zelené listy bez lesku. Pojmenována je po Maďarské obci, kde havarovalo slovenské vojenské..

Vyprodáno
Náhled

Hétfalusi csángók

(1)
Objednávky (10)
93 Kč

Jednoduchý květ o průměru 5 cm. ..

Irena Sendlerowa

(0)
Objednávky (30)
93 Kč

Rodiče: Mr. Bluebird X semenáč, květ je plný, středně velký (průměr květu je 7-9cm). Nevoní. Irena Sendlerowa, rozená Krzyźanowska /1910-2008/ Za II. světové války zachránila 2500 židovských dětí. ..

Vyprodáno
Náhled

Jaroslav Ježek

(3)
Objednávky (37)
93 Kč

Průměr květu je 4 cm. ..

Jitka

(0)
Objednávky (52)
93 Kč

Středně velký, poloplný květ. Čajohybrid, floribunda, průměr květu je 9 cm. ..

Kalevala

(0)
Objednávky (33)
93 Kč

Polyantka. Průměr květu 3-4 cm, slabě voní. Je pojmenována po známém finském eposu. ..

Kubicskó István

(0)
Objednávky (10)
93 Kč

Průměr květu: 3 cm. ..

Zobrazuji 1 až 15 z 36 (celkem stran 3)