Mnohokvěté růže

Tento název na první pohled nic moc neříkající zahrnuje tři skupiny růží. První a základní je skupina "Polyantek", která vznikla v roce 1873 křížením druhů "Rosa chinensis minima" a "Rosa multiflora". Z nich šlechtěné růže byly drobnokvěté, bohatě kvetoucí až do mrazů a dobře mrazuvzdorné. V současné době již výška rostlin dosahuje v souvislosti na sortě mezi 50-120 cm a průměr květu je 2-5 cm. Křížením polyantek s čajohybridy vznikly další dvě skupiny  mnohokvětých růží, a to "Polyanthybridy", které mají podobnou výšku, ale průměr květu 4-7 cm. Poslední, třetí skupinou jsou "Floribundy", které obvykle mají jen 4-9 květů v květenství, ale průměr květů je 6-9 cm. Mnohokvěté růže najdou uplatnění jak při olemování chodníku, oddělení jednotlivých partií zahrady nízkým živým a kvetoucím plotem, tak samozřejmě i při výsadbě parterů. Velmi vhodné jsou pro výsadbu v obcích nebo zámeckých parků. Jednak proto, že kvetou nesrovnatelně více než čajohybridy, ale také proto, že nejsou tolik atraktivní pro zloděje.  Jarní řez lze u mnohokvětých růží řešit tím způsobem, že začneme ve výšce 3-5 oček a poté při dodržení výšky ostříháme celý záhon, aniž budeme dále očka počítat. Výhodou je, že porost je v následujícím roce kompaktnější, což je u této skupiny růží velice vhodné a je to navíc samozřejmě i rychlejší a jednodušší. Ozdobou mnohých sort jsou i krásné šípky, proto není vhodné u těchto sort odstraňovat od začátku září odkvetlá květenství. 

Vyprodáno
Náhled

Alois Kára

(0)
Objednávky (21)
90 Kč

Původ: mutace z odrůdy Orava. Pojmenována je po šlechtitelovo dědečkovi...

Vyprodáno
Náhled

Amáde László

(0)
Objednávky (30)
90 Kč

Průměr poloplného růžového květu jsou 4 cm. Slabě voní, dobře opakuje kvetení. Pojmenovaná po barokním básníkovi (1703-1764), jenž se narodil v Gabčikovu. Rodiče: Semenáč Fairy Damsel × semenáč. ..

Vyprodáno
Náhled

Andikó

(2)
Objednávky (30)
90 Kč

Polyantka, průměr květu jsou 3cm. Kvete nepřetržitě, ale nevoní. Původ růže je: Semenáč × Ave Maria (Böhm, 1934). Andikó je jméno snachy šlechtitele. ..

Vyprodáno
Náhled

Anička červená

(0)
Objednávky (45)
90 Kč

Polyantka, průměr květu 3 cm. Vznikla mutací z Aničky...

Vyprodáno
Náhled

Anička oranžová

(0)
Objednávky (53)
90 Kč

Polyantka, průměr květu 3cm. ..

Vyprodáno
Náhled

Anna Marie de Montravel

(0)
Objednávky (6)
90 Kč

Polyantka, drobné poloplné květy. Průměr květu jsou 3 cm. ..

Vyprodáno
Náhled

Anyátoknak

(1)
Objednávky (49)
90 Kč

Středně velký květ, kuželovitý, průměr je 7-8 cm. Slabá vůně, opakuje kvetení. Tmavě zelené, středně velké listy. Tuto růži šlechtitel pojmenoval po manželce, na její památku.   ..

Vyprodáno
Náhled

Apricot Queen Elizabeth Rose

(0)
Objednávky (15)
90 Kč

Grandiflora..

Vyprodáno
Náhled

Bátorkeszi István

(0)
Objednávky (25)
90 Kč

..

Vyprodáno
Náhled

Bihari János

(0)
Objednávky (27)
90 Kč

Plný květ o průměr 3-4 cm. Může se pyšnit slabou vůní, středně zelený list bez lesku. Původ: Semenáč Fairy Damsel X Semenáč. Pojmenována je na počest Bihari Jánose (1764-1827). Což byl rodák z Velkého Blahova, slavný "cigánsky primáš", virtuóz ver..

Vyprodáno
Náhled

Bohumil Hrabal

(0)
Objednávky (10)
90 Kč

Jednoduchý květ o průměru 4,5-6,5 cm se žlutým okem a světlejším rubem. Trvanlivé květy jsou v květenstvích po 15-20 květech...

Vyprodáno
Náhled

Bonica 82

(0)
Objednávky (14)
90 Kč

Synonyma: Boonica Meidiland, Demon, MEIdonamac. Průměr květu je 7 cm. ..

Vyprodáno
Náhled

Černica

(1)
Objednávky (20)
90 Kč

Středně silná, ovocná vůně. Malé, jednoduché květy (4-8 okvětních plátků). Opakuje kvetení. Krásné šípky...

Vyprodáno
Náhled

Ciocärlia

(3)
Objednávky (32)
90 Kč

Průměr květu 2,5-3,5 cm, slabá vůně. Opakuje kvetení. Ciocarlia = Skřivánek. Původním kladatelem této hudby je rumonský cigáňský prímáš z poloviny 19. století. pozdější skladbu složil Grigoras Dinicu. Houslový virtuóz a skladatel, George Enescu z..

Vyprodáno
Náhled

City of Belfast

(0)
Objednávky (20)
90 Kč

Floribunda, kompaktní keř.Původ je složitý a průměr květu je 7 cm. Synonyma: Belfast, MACci...

Zobrazuji 1 až 15 z 66 (celkem stran 5)